Mexico City – Den 10. (27.10.)

1697x

Jako první bod na programu dne nás čekal přesun autem v největším poledním provozu. Na dvouproudé silnici vedle sebe jelo 7 aut.. Tomuto provozu místní říkají Mexický tetris..

Půlku cesty jsme jeli za vojenským náklaďákem s korbou plnou vojáků s M4kama.. bezpečnost především 🙂 Armáda je v Mexiku ze všech bezpečnostních složek nejvíce uznávaná a má největší respekt… i pravomoce.

Jen co jsme dojeli, čekal nás soukromý kurz pro dceru multi-miliardáře, kterému se náš systém moc líbil a domluvil soukromé lekce svým dětem a jejich ochrankám. Kurz začal Jáni prezentací, jak bez problému složí o hlavu většího chlapa a šlo se cvičit. Já jsem mezitím dostal na starosti šéfa její ochranky, tak jsme si hráli s nožem a pistolí. Základy pochytil velmi rychle, tak jsme k tomu přidali ochranu své VIP osoby. I když mu všechno od začátku nešlo, jeho nasazení bylo neskutečné a stále chtěl zkoušet, aby tomu přišel na kloub a zvládnul to. Koncept sebeobrany pro slečnu spočíval ve vytvoření prostoru od útočníka (neozbrojeného i ozbrojeného), aby na něj mohla naskákat ochranka a zneškodnit ho.

Asi 15 minut po té, co jsme řešili, jak je hurikán Patricia daleko a že se ho nemusíme vůbec bát, tak se venku rozpoutal ohromný liják, bouřka a vítr, který lámal větve ze stromů, vypínal proud, a dokonce vypadnul i internet!

Dozvěděli jsme se, že v Mexiku je dost špatnej nápad nosit deštník při bouřce. Jak je vysoko položené, tak se velmi často stává, že do někoho uhodí blesk. A ještě běžnější je, že záchranka, která pro toho chudáka přijede, tak vůbec nezkoumá, co se mu stalo, jen zjistí, že nedýchá a pustí do něj další proud defibrilátorem a uvaří mu mozek..

Při obědě pak už následovala jen smršť dalších “Welcome to Mexico” historek a fotek.

Máme tak zase mnohem reálnější představu (podle dat starých cca 2 dny), jak vypadají útočníci, jaké mají společné znaky, podle kterých je možné je vytipovat na ulici. A taky jejich oblíbené techniky..

Jedna z nich, kterou nemají rádi místní policisti, je ta, že si zevnitř na dveře auta přivaří brokovnici, spouštěcí mechanismus připojí ke klice dveří, a když policista při kontrole otevře dveře, ustřelí mu to nohy.

Samozřejmě u toho nechyběly fotky, jaké má podobné snažení výsledky.. Velmi rychle mě přešla chuť k jídlu.

Na zítra jsme domluvili další kurzy a schůzky, všechny na sebe docela těsně navazují – jsem zvědavý, jak to s místní dochvylností budeme stíhat.

Ale to je až zítra, s tím si starosti dělat nebudeme. Přesně tohle je hlavní rys mexické povahy…

V.