Mexico City – Den 11. (28.10.)

1657x

Dnes nás čekalo brzké vstávání už v 7:00 – takhle brzo nevstáváme ani v čechách, a na mexičany je to taky neobvyklé.. většina obchodů tady otevírá až v 11:00.

Nestihli jsme ani dojíst snídani a už na nás čekalo auto. Po cestě jsme měli zajímavou podívanou – ze stojanu si cyklista vzal kolo, nasadil si helmu, chrániče na kolena a na lokty (přes oblek) a pokřižoval se, než vyjel do mexického provozu.. asi ví, co ho tam čeká…

Po dojetí do cíle jsme postávali u auta, na chodníku – 3 holé hlavy (i s řidičem), o hlavu větší než ostatní – a bylo zajímavé sledovat procházející lidi – nevěděli, kam s pohledem, aby náhodou něco nevyprovokovali a nepřilákali na sebe pozornost.. i tak ale procházeli v těsné blízkosti kolem nás, a vůbec je nenapadlo přejít na druhý chodník, což je aspoň v čechách běžná preventivní praktika…

Až jsme se sešli všichni, vyrazili jsme do jediné soukromé policejní akademie v celém Mexiku. Byla to jen potkávací/poznávací schůzka, takže dnes žádné předvádění 🙂 Naopak jsme se dozvěděli, co vše dělají a kam to chtějí směřovat. Mají skvěle našlápnuto, aby se úroveň policie v Mexiku zlepšila.

Hned po schůzce jsme spěchali (v místním provozu má toto slovo jiný význam) do tělocvičny, kde nás čekala soukromá lekce pro syna multi-miliardáře (včera u nás měla lekci jeho sestra). Zatímco se mu věnovali Petr s Jáňou a s překladatelem, já jsem si “hrál” s jeho hlavním bodyguardem, a dalším řadovým.

Při zkoušení jejich reakcí na nejběžnější tipy napadení se mi “podařilo” hlavnímu bodyguardovi nasadit kravatu tak, že upadl do bezvědomí, skácel se k zemi, kde chrčel a šly mu z pusy bublinky.. Nebyla to proražená trachea, jak jsem si myslel – ale jen se při dušení dostaly sliny do špatné díry a tělo se jich automatickou reakcí zbavovalo.. hned vyskočil na nohy a měl o to větší snahu se naučit správně reagovat na škrcení.

Na to, že jsme celý kurz projeli se 4 slovíčky, které jsem dal španělsky dohromady, tak jsme měli celou dobu co dělat a měli moc velkou radost z toho, co všechno se naučili řešit.

Po kurzu jsme se ještě dozvěděli o technikách, které aktuálně používá jak mexická, tak americká policie. A z čeho jsem měl největší radost – dozvěděl jsem se nový bodyguardský trik, jak správně pracovat s periferním viděním pro nenápadné sledování co největšího úhlu kolem sebe.

Zítra by nás měl čekat další kurz, ale ani hodinu před půlnocí to stále nemáme potvrzené – ale to je až zítra, proč to řešit dnes…

V.