Mexico City – Den 4. (21.10.)

1780x

Dnešní den jsme po snídani vyrazili na velmi exkluzivní soukromou lekci pro jednoho moc fajn multi-miliardáře, který vede 30 největších bezpečnostních organizací po celé střední a jižní americe a v Mexiku v podstatě zavedl naprostou většinu zákonů týkajících se bezpečnosti. Sám cvičí 25 let Krav Magu a z naší lekce byl naprosto unešený. Okamžitě začal vymýšlet, jak to vytěžit dál a jak by mohl dál cvičit sám i jeho lidi. Jeho kolegové nechápali – prý k sobě téměř nikoho nepustí a lidi, co s ním pracují roky si s ním nepodali ruku – nás plácal po zádech a chtěl se s námi fotit 🙂

Po lekci jsem se cestou do kanceláře prošel po Mexico city po chodníku s M4kou v ruce a poté jsme se vydali na ulici Presidente Masaryk, což je nejdražší a nejluxusnější ulice v celém Mexiku. Zašli jsme si na zmrzku a taky do prodejny pancéřových aut. Zaujal mě tam jeden exemplář, který kompletně opancéřovali a pak zjistili, že je moc těžký a motor, který tam je (nejsilnější pro tento model) to neutáhne, a tak jim jen stojí na prodejně, než pro něj nechají na zakázku vyrobit silnější motor. Taky bylo zajímavý mrknout se na rozstřílený okna a průřez pneumatik, které se při průstřelu znovu dofouknou.

Na oběd jsme zašli do argentinské restaurace na steaky.. chvíli jsme sice vybírali podle obrázku krávy a podle slovníku, jakej si dáme, ale byli výborný. Po 3 steakách jsme se odvalili zpátky na hotel na rychlý odpočinek před dalším kurzem.

Pár minut před kurzem se nám plány bohužel změnili a kurz se ruší. To je v Mexiku na denním pořádku – tady se moc neplánuje, vše se řeší operativně z minuty na minutu…

Tak jsme vyrazili na večeři a s pomocí online překladače si vybírali jídlo. Sice na nás koukali jako na blázny, ale najedli jsme se. A jdeme brzo spát, zítra nás čeká celodenní kurz.

V.