Instruktor - Lucie Vomáčková

Zkušenosti


Bojový výcvik
Sorudo 3 roky
Stupeň výcviku: ADVANCE
Obrana teleskopickým obuškem (3x) (SORUDO)
Obrana teleskopickým obuškem level 2 (SORUDO)
Sebeobranná střelba (SORUDO)
Wing-tsun (1 rok)

Zdravotní výcvik
PP při autonehodě (4x) (SORUDO)
PP pro děti

V rámci SORUDO již pracovala s:
J&T Banka, a.s.
Výchovný ústav Žulová
Volkswagen

V čem vidíš největší přínos své práce?
Můžu dávat lidem možnost, aby mohli být více soběstační, aby byli schopní postarat se o sebe a své blízké ve chvílích, kdy jde do tuhého a může na tom záviset jejich život.
A také v otevírání očí – ukázka toho, co by lidem fungovalo a co ne, v situacích, kdy jde o život… V takových chvílích není čas vymýšlet správné řešení, je potřeba správně jednat.

Co Tě nejvíce baví na tvé práci?
Mám práci jako zábavu. 🙂 Je to takové dobrodružství. Baví mě poznávat nové kraje a lidi, kteří tam žijí, jejich zážitky a to, jak nad sebeobranou a první pomocí přemýšlejí… Baví mě, když můžu aplikovat zkušenosti které mám v osobním životě. A také možnost se stále rozvíjet, učit se. Baví mě jak je firma živá, neustále se posouvá a nabízí mnoho zajímavých projektů. A taky jsme super kolektiv. 🙂

Kdy jsi sebeobranu nebo první pomoc použila?
Vlastně každý den – ať už se jedná o odřené dětské koleno, či doprovázení slečny, kterou někdo večer pronásledoval, tak i prevenci nebezpečí a nebo PP paní, co omdlela na chodníku minulý týden.

Jakého superhrdinu máš nejvíce oblíbeného a proč?
Hmm... Asi Superman a Deadpool. 🙂

Proč jsi se přidala do SORUDO týmu?
Protože v práci trávím velkou část svého života a chci, aby to co dělám mělo smysl, naplňovalo mě to a bavilo. Díky Sorudu si můžu říct, že dělám svět o kus lepší. Tahle práce má smysl.

Jaká je Tvá nejoblíbenější zbraň?
Řeč, která mi dává velké možnosti jak situace ovládat, přizpůsobit si je. A když nezabere, tak teleskop.

Kdo je Tvůj vzor v bojových uměních / sportech?
Jackie Chan a Petr Moučka. 🙂

Proč by se podle Tebe měli lidé učit první pomoc a sebeobranu?
Každý by měl být schopen ochránit nebo ošetřit sebe nebo své nejbližší, aby nebyli odkázáni na pomoc okolí. Protože za prvé netuší jaké dovednosti cizí zachránce má a za druhé ta bezmoc, když nemohu pomoct, musí být děsivá, protože důležité je předvídat a umět se problémům vyhnout. 

Jak souvisí první pomoc se sebeobranou?
Jako šálek s podšálkem. 🙂 Oba můžeme používat zvlášť, ale až když je máme pohromadě, uvědomíme si tu výhodu.
Záchrana života je vypjatá situace a může vést k vyhraněnému konfliktu, tedy sebeobraně – zeptejte se záchranářů. Rvačka či jiný konflikt může vést k záchraně života, tedy první pomoci – zeptejte se policistů.

Proč jsem se stala lektorem?
Protože mě Petr Moučka uchvátil svou schopností lehce vyřešit různé konfliktní situace a nekonvenčním přístupem. Navíc Sorudo systém, který vymyslel, je úžasný, a když jsem dostala příležitost, chopila jsem se jí.  
Navíc jsem už velká holka a chápu, co je a co není důležité. Cítím velkou zodpovědnost. Také proto, že mě to velice baví.