Instruktor - Petr Novák

Zkušenosti

 


Bojový výcvik
2 roky  SORUDO
11 let Axé Capoeira
Stupeň výcviku: ADVANCE
Čekatelský kurz SORUDO
Lektorský kurz SORUDO

Zdravotní výcvik
2 x SORUDO kurz první pomoci při autohavárii

Ostatní zkušenosti
Trenér Axé capoeira

V rámci SORUDO již pracovala s:
J&T Banka, a.s.
Městské a Krajské úřady v rámci celé ČR
DS Metal Plzeň
Psychiatrická léčebna Petrovice
Výchovný ústav Žulová
Výchovný ústav Černovice

V čem vidíš největší přínos své práce?
Největší přínos vidím v tom, že učíme klienty řešit krizové situace – nejlépe prevencí jak se do nich vůbec nedostat , a pokud se již do takovéto situace dostanou,  jak ji co nejjednodušeji vyřešit, tyto návody mohou  zachránit zdraví nebo život nejen jim, ale i jejich  nejbližším.  Vždy mi dělá radost, když vidím odcházet spokojené absolventy, kteří si odnášejí nejen úsměv na tváři ale i pocit většího sebevědomí, že se dokáží jednoduše ubránit, nebo zachránit život na základě našich jednoduchých principů a postupů.

Co Tě nejvíce baví na tvé práci?
Na mé práci mne baví především práce s lidmi, vidět jak nad situacemi přemýšlejí, jak vymýšlí řešení, jak aplikují svá řešení a jakou mají radost , když jim ukáži něco jednoduššího a funkčního, co by je v dané situaci samotné nenapadlo. Baví mne pomáhat lidem stávat se hrdiny vlastního života.

Co považuješ za největší úspěch firmy?
Za největší úspěch firmy asi v tuto chvíli považuji to, že se projednává v mexické vládě návrh, že by se Sorudo stalo oficiálním systémem pro mexickou policii.

Kdy jsi sebeobranu nebo první pomoc použil?
Jelikož učíme lidi se do konfliktů  především nedostávat a předcházet jim, tak od dob co lektoruji kurzy Soruda, jsem zatím neměl možnost využít Sorudo v praxi, asi se mne konfliktní lidé začali vyhýbat 🙂 . Dříve jsme však konflikty řešil jiným způsobem a když si nyní uvědomím rizika, které jsem zbytečně podstupoval, jsem rád, že vždy konflikty dopadli bez zranění a bez zbytečných komplikací.

Jakého superhrdinu máš nejvíce oblíbeného a proč?
Asi nemám žádný superhrdinový vzor.

Proč jsi se přidal do SORUDO týmu?
Na Sorudu se mi líbí jeho jednoduchost, funkční principy, které na sebe navazují a když některý z nich náhodou selže, má člověk v zásobě další, který navazuje a další a pak další a je to i variabilita kombinací tohoto sytému. A také spolupracuji s fajn lidmi, kteří v Sorudu jsou.

Jaká je Tvá nejoblíbenější zbraň?
AK47. Jinak z věcí které používáme při sebeobraně, tak mám asi nejraději teleskopický obušek, jehož použití je relativně jednoduché, účinné a má okamžité zastavovací nebo likvidační účinky a dá se použít na více způsobů a k více účelům.

Kdo je Tvůj vzor v bojových umění/ sportech…?
Nikdy jsme nad tím nepřemýšlel, ale asi v tuhle chvíli zakladatel Soruda Petr Moučka?

Kdo byl Tvůj nejzajímavější klient?
Všichni klienti jsou něčím zajímaví, ale nejvíc mne asi baví práce s klienty, kteří si prošli nějakou osobní zkušeností, kdy museli řešit konfliktní situaci a úplně ji nezvládli  a na mých kurzech zjistí , že to šlo jinak a mnohem jednodušeji a pravděpodobně by k této situaci ani nedošlo, nebo by měla pro ně mnohem příznivější průběh.

Proč by se podle Tebe měli lidé učit první pomoc a sebeobranu?
Pro svůj pocit bezpečí a proto, že mohou pomoci někomu jinému, mohou zachránit život nebo zdraví.