Odzbrojení společnosti sníží kriminalitu č.4/12

1324x

Navazujeme na naše oblíbené mýty v sebeobraně.

Aktuálně za nás další mýtus popsal a zpracoval jeden náš nadšený klient z kurzů sebeobrany a jeho práce je natolik dobrá, že jsme se ji rozhodli s jeho dovolením zveřejnit jako jeden z našich mýtů v sebeobraně.

Bylo nám jí také líto zkracovat, proto Vás čeká 12 dílů, které Vám mohou otevřít oči, pokud věříte, že odzbrojení společnosti je cesta ke zvýšení bezpečnosti. 🙂

Ale nyní už ke čtvrtému dílu samotné práce, kterou ponecháváme bez úprav v původním znění.

 

…………..

„Kdo nosí zbraň, je paranoidní“

Zastánci tohoto tvrzení jsou přesvědčeni, že nosit zbraň na obranu je přehnané, neboť lidem běžně nic nehrozí. Jedním dechem dodávají, že zbraně by se měly zakázat, protože je používají zločinci. A kvůli tomu požadují ozbrojenou policii.

Pokud se shodneme na tom, že policie potřebuje mít zbraně, aby byla schopna zneškodnit například aktivního střelce, nezbytně z toho plyne, že je velmi rozumné, aby si přesně k tomu samému účelu pořizovali zbraně i slušní, zákona dbalí občané.

Pokud bychom se domnívaly, že nebezpečí nehrozí, společnost je natolik slušná a ukázněná, že policie zbraně nepotřebuje, pak neexistuje vůbec žádný důvod pro to, aby bylo lidem zakazováno držet a nosit zbraně.

Veřejnost se navíc dozví pouze o zlomku použití zbraně v sebeobraně. Nejsou totiž mediálně zajímavé. V naprosté většině případů totiž samotné ukázání zbraně stačí k tomu, aby pachatel zanechal své činnosti.

Tyto případy se neobjevuje ani v českých policejních statistikách. Použití zbraně je totiž nutno hlásit teprve tehdy, dojde-li ke střelbě.