Odzbrojení společnosti sníží kriminalitu č.7/12

1258x

Navazujeme na naše články o  mýtech v sebeobraně.

Aktuálně za nás další mýtus popsal a zpracoval jeden náš nadšený klient z kurzů sebeobrany a jeho práce je natolik dobrá, že jsme se ji rozhodli s jeho dovolením zveřejnit jako jeden z našich mýtů v sebeobraně.

Bylo nám jí také líto zkracovat, proto Vás čeká 12 dílů, které Vám mohou otevřít oči, pokud věříte, že odzbrojení společnosti je cesta ke zvýšení bezpečnosti. 🙂

Ale nyní už k sedmému dílu samotné práce, kterou ponecháváme bez úprav v původním znění.

……..

…….

„Ve školách, divadlech, stadionech… by měl platit zákaz nosit zbraň“

Drtivá většina masových vrahů, střelců na školách, lupičů  a sexuálních násilníků má jednu společnou vlastnost. Jsou zbabělí!

Vybírají si vždy oběť, která se jim nebude moci bránit, která je pravděpodobně nedokáže zastavit ani zranit.  Pokud má zločinec jistotu, že je jediný v okolí se střelnou zbraní, co ho od jeho plánu odradí?

Jak dlouho by dokázali teroristé v Charlie Hebdo, Paříži, Westage nebo Bombaji zabíjet, kdyby byli obklopeni ozbrojenými občany? Anders Breivik, který zabil 77 lidí si záměrně pro svůj útok zvolil ostrov, kde měl jistotu, že bude jediný ozbrojen a tak mohlo jeho řádění trvat tak dlouho.

 

Z výzkumu provedeného v 11 amerických věznicích vyplynulo, že 34% pachatelů má velký strach, že budou zabiti nebo zraněni při páchání trestného činu ozbrojeným občanem. 56% procent z nich se opakovaně rozhodlo upustit od plánovaného útoku protože věděly nebo předpokládaly, že by oběť mohla být ozbrojena a 57% uvedlo, že se střetu s ozbrojenou obětí obává více než dopadení policií.

 

V rozporu s teorií „Gun free zone“ je pak prohlášení Interpolu, že „jediný způsob, jak zastavit podobné útoky, je umožnit občanům nosit zbraně. Alternativou je pouze výjimečně přísná ostraha na všech místech, kde se schází mnoho lidí – což je samozřejmě naprosto nerealistické“