Žralok, který nekouše

1359x

Realistický trénink je důležitý pro každého, kdo to se sebeobranou myslí opravdu vážně. Vrcholem ve výcviku je samozřejmě Shocknife, ale jsou situace, kdy jej nemůžete nebo nechcete použít. A to je ta pravá chvíle pro Sharkee..

Určitě tu situaci znáte. Při tréninku se cvičným nožem dokončíte situaci a máte z ni dobrý pocit, jak jste ji vyřešili. Sparing si je ale jistý, že vás zasáhl. Jen není přesně schopen určit kde přesně. Je tedy potřeba celou akci zrekonstruovat a dobrat se k výsledku. Což není nikdy přesné, zabírá to hodně času a někdy to může i otrávit trénink. Jak jistě tušíte, máme pro vás řešení. Odpověď je Sharkee.

Sharkee je na první pohled obyčejný plastový tréninkový nůž. S dobrou ergonomií a jistým úchopem. Co z něj ale dělá výjimečnou tréninkovou pomůcku, je čepel ostří, nazvané VirtualBlade.

Virtuální čepel pracuje na jednoduchém principu. Na „čepel“ nože je nanesen speciální povrch, který po aplikaci přiložené křídy vytváří přesnou stopu zásahu. Je dostatečně přilnavý na to, aby zvládl účinně barvit i po několika zásazích.
Druhou variantou je místo křídy použít rtěnku – zásahy jsou potom lépe viditelné na pokožce. Navíc rudá čára přes krk dodá boji jistou dramatičnost. Nevýhodou je, že pokud už jednou rtěnku použijete, nemůžete už nanášet křídu. Ideálním řešením je potom pořídit si dva nože a používat je podle situace.

Trénink se pak stává realističtější z několika důvodů:

  •  každý zásah je přesně vidět
  •  je vidět i přesná dráha, centimetry rozhodují o tom, jestli jde zásah „jen“ přes žebra, nebo do břišní dutiny
  • délka řezu. Je důležité vědět, jestli vynaložená energie šla do zásahu, nebo mimo tělo
  • podle intenzity barvy je poznat, kde byl řez silný a kde jenom letmo proběhl

VirtualBlade je oděruvzdorný, takže se nemusíte bát ho používat každý trénink. Křída se dá bez problémů vyprat, takže můžete cvičit i v běžně nošené výstroji či oblečení.
A taky plave, kdybyste to někdy náhodou potřebovali 😉

V neposlední řadě motivuje k lepším výkonům – když na sobě máte spoustu barevných čar po celém těle, nepřipadáte si moc dobře. Na druhou stranu – když máte Sharkee vy, je pohled okolo na „pokreslené“ sparingy velmi zábavný a uspokojující 😉

Cena za jeden nůž je 500,- , v případě zakoupení 2 nožů zaplatíte jen 900,-
Objednávat můžete mailem na shop@sorudo.cz
inner_44-sharkee

L